Komunikacja po angielsku i pokonywanie barier w posługiwaniu się językiem obcym, niesamowite doświadczenia i spotkania z ludźmi z całego świata, kreatywność i umiejętność współpracy – te wszystkie zmienne mają jeden wspólny mianownik -> Euroweek.
Uczniowie naszej szkoły w dniach od 19.03 do 23.03 brali udział w tym projekcie edukacyjnym. W miejscowości Lądek Zdrój, pod okiem wolontariuszy z różnych zakątków naszego globu, szlifowali swój angielski, biorąc udział w krótkich przedstawieniach (np. parodiach znanych filmów) albo prezentacjach, uzyskując informacje o krajach, z których pochodzili prowadzący warsztaty, ucząc się tańców narodowych czy po prostu rozmawiając o pasjach, marzeniach lub życiu codziennym. A wszystko to w kapitalnej atmosferze otwartości i pozytywnej energii.