Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF  była poświęcona walce z zanikiem różnorodności biologicznej. Musimy mieć bowiem świadomość, że zależymy od niej. Ma ona wpływ na gospodarkę i stan naszego państwa. Kryzys różnorodności gatunków roślin oraz zwierząt nie pozostaje obojętny na zmiany klimatyczne. Przyroda potrzebuje bezpiecznego miejsca, aby mogła się rozwijać.

Akcja Godzina dla Ziemi WWF w naszej szkole obejmowała następujące przedsięwzięcia:
– zachęcanie do podpisania petycji do premiera, która dotyczy: rozszerzenia obecnych i stworzenia nowych obszarów chronionych (w tym parków narodowych) oraz stworzenia planu odbudowy zasobów przyrodniczych,
– apel o symboliczne wyłączenie 25 marca 2023 o 20.30 światła, telewizora czy komputera na 60 minut, aby wyrazić poparcie dla idei ochrony naszej planety,
– umieszczenie przy kontaktach na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych karteczek z napisem „Gaś światło”,
– stworzenie na tablicach informacyjnych gazetek „Zagrożone gatunki – wielka szóstka, która żyje w Polsce” oraz „Gaś światło – Godzina dla Ziemi WWF”.