Wprawdzie nasza tradycyjna impreza jest już miłym wspomnieniem, jednak bez podsumowania się nie obejdzie. Zaczynamy!
Wśród osób, które 21 września odwiedziły naszą szkołę, znaleźli się również: Zastępca Prezydenta Zabrza p. Tomasz Olichwer, Przewodniczący Rady Miasta p. Grzegorz Olejniczak oraz Radny RM i jednocześnie Przewodniczący Rady Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika p. Paweł Front. Atrakcji nie brakowało. Nowy, niezwykły układ zaprezentowali przedstawiciele Studia Tańca i Ruchu AZYL, a potem Wiola Lewandowska zaprosiła publiczność do wspólnych pląsów. Ale to nie był koniec niezwykłych pokazów – przed uczestnikami imprezy swoje niezwykłe talenty prezentowali uczniowie naszej szkoły w ramach „open stage”. Można było również obserwować popis akrobatyki, a także podjąć próbę wykonania tych trudnych ćwiczeń pod okiem instruktorki z AKRO life. Strażacy z OSP Mikulczyce prezentowali osprzęt, którego używają w swojej niebezpiecznej pracy, a miłośnicy szybkiej jazdy mogli zapoznać się z gokartem  Crazy Cart (Drifting Klub Garaż). Największe kolejki tradycyjnie ustawiały się do Kiermaszu Rozmaitości z niespodzianką i kawiarenki, której stoły uginały się od ciężaru różnych smakołyków oraz do grilla. Dla wielbicieli rywalizacji przygotowano konkurs rysowania kredą na asfalcie oraz konkurencje sportowe: rzuty do celu, tor przeszkód, skoki przez skakankę, Turniej piłki nożnej. Natomiast gimnastykę dla szarych komórek zapewniły KREATYWNE SZACHY. Wśród uczestników festynu przechadzały się postacie związane z Galaktycznym Imperium, czyli fani Gwiezdnych Wojen z Polish Garrison Legion 501st oraz grupy HAJA WE KOSMOSIE – OSTAŃ KIM CHCESZ. Popcorn, wata cukrowa, „dmuchańce”, Bumper Ball (Strefa Zamknięta) czy rozmowy o kosmetykach przy stoisku firmy Oriflame  także znajdowały swoich amatorów.
Rozstrzygnięto konkursy dla majsterkowicza (naturalny domek dla jeża) oraz smakosza (jesienne ciasto ze śliwką), do których prace przygotowywano w domu; ogłoszono również zwycięską drużynę Turnieju piłki nożnej.

Podsumowanie pozostałych konkurencji odbędzie się w najbliższym czasie podczas apelu.

A teraz czas na podziękowania 🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że imprezę ponownie możemy zaliczyć do bardzo udanych, a więc osobom, które: przygotowały wyborne wypieki, dostarczyły atrakcyjne fanty, wzięły udział w konkursach, zaprezentowały swój talent oraz tym, które sobotnie przedpołudnie postanowiły spędzić na terenie SP42.

Podziękowania kierujemy również do:
– Rady Rodziców przy SP42,
– Studia Tańca i Ruchu Azyl,
– AKRO life (Akrobatyka sportowa dla dzieci),
– OSP Mikulczyce,
– Polish Garrison 501st Legion,
– Grupy HAJA WE KOSMOSIE – OSTAŃ KIM CHCESZ,
– DRIFT KLUB GARAŻ,
– Klubu Sportowego Szach Mat Zabrze; KREATYWNYCH SZACHÓW,
– Piekarni Cukierni ROKER Paweł Kierat i Ojciec,
– Firmy ORIFLAME,
– P.H.U MAL-DREW Stanisław Smoleń,
– MULTIKINA,
– Agencji pracy SPG GROUP w Gliwicach,
– Kręgielni w Gliwicach w Hotelu Malinowski,
– STREFA ZAMKNIĘTA,
-Właścicieli: stoisk z watą cukrową, popcornem, balonami i dmuchanych atrakcji oraz do współorganizatorów imprezy czyli Rady Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika w Zabrzu.