10 października naszą szkołą zawładnęły gry – Jenga, 5 sekund, Dobble, szachy, warcaby i wiele innych. Na korytarzu na stolikach były dostępne takie, które zajmują zaledwie kilka minut, a do których potrzeba tylko kartki i czegoś do pisania – Kółko-krzyżyk, Państwa-miasta, Kartofel, Piłkarzyki, Plaster miodu itp. Uczniowie chętnie angażowali się w obchody Dnia Gier Planszowych – rywalizowali, przestrzegając zasad fair play, sprawdzali swe umiejętności, podejmowali wyzwania, a przede wszystkim świetnie się bawili. Przy okazji rozwijali swoją kreatywność, zdolność planowania, ćwiczyli pamięć, spostrzegawczość, zręczność, a co najważniejsze – spędzali czas z koleżankami i kolegami bez udziału telefonów.
Nad przebiegiem „planszówkomanii” czuwały panie Dominika Macha i Ewelina Zięba –Staniszewska.