Europejski Dzień Języków Obcych, obchodzony 26 września, to wydarzenie, które na długo zapadło w pamięć uczniów i pracowników SP42. Działania z nim związane były tak różnorodne, jak różnorodne są języki – oto one:

– korytarze szkolne stały się „Wikipedią” ciekawostek językowych z różnych krajów,

– uczniowie mogli przeobrazić się w reżyserów i aktorów, tworząc filmiki o typowym śniadaniu w wylosowanym wcześniej państwie (klasy 7-8) lub z powitaniami i podstawowymi zwrotami grzecznościowymi w wybranym języku (klasy 5-6),

– zorganizowano quiz wiedzy o poszczególnych krajach, podczas którego trzeba się było zmierzyć z pytaniami dotyczącymi historii, kultury, geografii i ciekawostek,

– chętni z klas 4-6 wzięli udział w konkursie z kodami QR, polegającym na odnajdowaniu informacji na temat języków używanych w Europie,

– uczniowie klas 1-3 rozwiązywali zagadki językowe na podstawie prezentacji multimedialnej.

Dzień Języków Obcych w naszej szkole to doskonały przykład tego, jak można połączyć naukę z zabawą. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o różnych kulturach, a jednocześnie doskonalić umiejętności językowe. To także świetna okazja do integracji społeczności szkolnej i stworzenia niezapomnianych wspomnień.