Kolejny ogromny sukces naszych uczniów!

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły SZYMON PRZYBYŁA i KACPER KUZIEMKA wzięli udział w ogólnopolskim konkursie InstaLogik.

InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP organizowany przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs został podzielony na trzy etapy, trwał od pażdziernika do kwietnia. Do I etapu przystąpiło 12628 uczniów z 1665 szkół z całej Polski. 6759 uczniów przeszło do II etapu, a do finału dotarło 3765 uczniów.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania.

Gratulujemy determinacji, która pozwoliła Szymonowi i Kacprowi przejść przez trzy etapy konkursu, co nie było łatwe, gdyż w finale udział wzięło 3400 uczestników z całej Polski.

• SZYMON PRZYBYŁA uzyskał najlepszy wynik w Zabrzu, a wśród wszystkich laureatów 1 MIEJSCA zajął 18 miejsce na 36 przyznanych tytułów.
  • KACPER KUZIEMKA uzyskał tytuł laureata 3 MIEJSCA.

Powodzenia w dalszej edukacji programistycznej!