Mikołaj Kopernik, pracując dla swojego wuja, biskupa warmińskiego Łukasza Watzenrode, wielokrotnie brał udział w czynnościach dyplomatycznych i administracyjnych. Niewątpliwie  dbał o dobre kontakty z innymi ludźmi. Biorąc przykład z naszego patrona, postanowiliśmy wzmocnić pozytywne relacje między klasami integracyjnymi z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu i zaprosiliśmy uczniów wraz z nauczycielami do udziału w obchodach urodzin Mikołaja Kopernika.

Dnia 05.03.2024 roku uczniowie klasy 4a i klasy czwartej z zaprzyjaźnionej z nami SP14u wzięli udział w zajęciach pod hasłem: „Księżycowe spotkania z Kopernikiem”. Obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą życiu astronoma, uczestniczyli w zabawach integracyjnych, a na koniec, podzieleni losowo na drużyny międzyklasowe, rywalizowali w konkursie plastycznym „Z Kopernikiem na Księżyc”. Ze względu na ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów powstały wspaniałe prace. Jury nie było w stanie wyłonić laureatów konkursu, dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.