„Nie bądź taki, weź drobniaki, pomóż troszeczkę, kup babeczkę!”

tak prezentował się wierszyk zachęcający do udziału w Słodkim Piątku – akcji zorganizowanej przez Samorząd Szkolny oraz Szkolny Klub Wolontariusza, by wspomóc mieszkańców Ukrainy. Niebiesko-żółte stoisko uginało się od babeczek, serniczków na zimno, galaretek, ciast i ciasteczek… wybór był ogromny! Pięknie wyglądające, pomysłowo zapakowane zachęcały do tego, by je kupić oraz spróbować  – i szybko znajdowały nabywców .

Ze sprzedaży tych pyszności udało się uzyskać kwotę 2357zł 50 gr, którą wpłacono na przygotowane przez Miasto Zabrze specjalne subkonto na rachunku Urzędu Miejskiego, gdzie można przekazywać darowizny na rzecz obywateli Ukrainy.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie słodkości oraz tym,
którzy je tak chętnie kupowali, serdecznie dziękujmy!

„Pomaluj mój świat na żółto i niebiesko…”

Wczoraj tak się właśnie stało ! Pomalowaliśmy świat na żółto i na niebiesko. A stało się tak dzięki Waszym wielkim sercom, Drodzy Darczyńcy! Na usta ciśnie się słowo: DZIĘKUJEMY !!!  Mamy jednak świadomość, że nie oddaje ono tego, co czułyśmy wczoraj segregując i pakując rzeczy jakie udało nam się zgromadzić w naszej szkole. Oczywiście dzięki Wam, Kochani „Malarze” !

„Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem.” M.Konopnicka