
Na podstawie mowy zawartej pomiędzy Miastem Zabrze, a Ministrem Cyfryzacji, reprezentowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową do 38 szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Zabrze, został już przekazany nieodpłatnie sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. Są to:laptopy, laptopy przeglądarkowe, tablety.
Zadanie realizowane jest w ramach komponentu C „Transformacja cyfrowa
” Inwestycja C2.1.2 „Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem

minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przen
ośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”.
Zgodnie z umową SP42 otrzymała zestawy do nauczania zdalnego, każdy składający się z następujących elementów:
tablet piórkowy (graficzny) bez ekranu, słuchawki z mikrofonem, mikrofon ze stacją do zbierania dźwięku z sali, kamery, statywu wysokiego, oraz HUB USB. Wkrótce zobaczymy również nowe oblicze pracowni komputerowej.