20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To okazja do działań mających na celu przypominanie, że każdemu młodemu człowiekowi, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa oraz uświadamianie, iż nadal występują sytuacje, kiedy te zasady są łamane.
Szkolny Klub Wolontariatu w ramach edukowania oraz uwrażliwiania na kwestię respektowania praw dziecka przygotował akcję informacyjną – gazetki, transparenty oraz układanie puzzli z treścią konwencji.

Z kolei Samorząd Uczniowski przekonywał, że najlepszym lekarstwem na problemy oraz smutną rzeczywistość jest ludzka życzliwość. I nie trzeba wiele wysiłku – uśmiech, komplement, miłe pozdrowienia, słowa wsparcia – te drobne rzeczy potrafią wzbudzić pozytywną energię.
Żółte stroje uczniów i nauczycieli, szkoła ozdobiona radosnymi emotkami i optymistycznymi hasłami, wesoła muzyka –  wszystko to zachęcało, byśmy byli życzliwi codziennie, a nie tylko z okazji Dnia Życzliwości i  Pozdrowień.