Co roku z zaciekawieniem czekamy na to, w jaki sposób grupa uczniów pod opieką pań katechetek przedstawi nam historię narodzin Jezusa. I co roku jesteśmy zachwyceni oraz wzruszeni efektem ich pracy. Tym razem jasełka przybrały formę serwisu informacyjnego, podczas którego reporterzy zastanawiając się, czy odnaleziona mapa może być własnością trzech mędrców, przypominali informacje dotyczące przyjścia Chrystusa na świat oraz przeprowadzali rozmowy z mieszkańcami miejsc związanych z tym wydarzeniem. Przedstawienie zostało okraszone pięknym wykonaniem kolęd przez naszych uczniów pod batutą pani K. Pająk. Występ oprócz dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców podziwiali  goście: p. Jan Pawluch Dyrektor Biura Prezydenta Miasta, p. Beata Szuran przedstawicielka Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, p. Gabriela Bator Radna Miasta Zabrze,  p. Jolanta Jaskółka Prezes Oddziału ZNP w Zabrzu oraz p. Krzysztof Broszko Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Osiedle Mikołaja Kopernika.