W latach 2020/202 w naszej szkole był realizowany projekt edukacyjny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego: „Wiele potrzeb – jeden cel”

Zajęcia modułowe projektu „Wiele potrzeb – jeden cel” oraz konwersatoria języka angielskiego dotyczyły czterech żywiołów Ziemi – powietrza, wody, ognia i Ziemi. W czasie spotkań uczniowie pracowali metodą eksperymentu, przeprowadzali proste doświadczenia i obserwacje oraz aktywnie poznawali tajemnice świata nauk przyrodniczych. Doskonalili również umiejętności językowe z angielskiego.

Po zakończeniu zajęć modułowych uczniowie, samodzielnie lub w grupach, tworzyli prace projektowe – makiety, modele, gry edukacyjne, plakaty. Prace te były następnie ocenianie w konkursie na najlepszą pracę projektową.